Menu:

Son Haberler:

Mayıs 21,2011:
Son Dönem Kurs Kayıtları açılmıştır. Son başvuru tarihi 04 Haziran 2011 Çarşamba Günü'dür. Kayıt formu için tıklayınız.

Linkler:

- ODTÜ
- Uluslararası Kürek Federasyonu
- Türkiye Kürek FederasyonuKurslar

Eğlence Küreği (Recreational Rowing)

Eğer “ağır antrenman programları ve yarışmalar bana göre değil” diyorsanız doğru yerdesiniz.

Eğlence Küreği (Recreational Rowing), ağır ve sık antrenman programlarına maruz kalmadan, yarışma stresinden uzak durarak yapabileceğiniz bir kürek çeşididir. Özellikle yetişkinlerin ve sağlığına düşkün bireylerin, sporun farklı yönlerini keşfedebilecekleri, değişik tatlar yakalayabilecekleri bir fırsattır.

Yalnızca önceden spor yapmış kişilerin değil, her yaştan bireylerin yapabileceği Eğlence Küreği, aile bireyleri tarafından topluca da gerçekleştirilebilecek bir sosyal aktivitedir.

Bu kategori altında sunulan kurs programı yalnızca suda ve karada kürek tekniğine ve suda kürek çekebilme yetisini geliştirmeye yönelik olacaktır.

Sağlık İçin Kürek

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.”

Kürek Sporu yapısı itibariyle fiziksel, fizyolojik ve mental gelişimi sağlayan bir spordur. Kas yapısının güçlenmesi, kalp ve damar sistemlerinin daha verimli çalışmasını sağlamasının yanında, zihinsel ve sinirsel gelişime de olanak sağlamaktadır. Özellikle, kürek antrenmanı teorisinin temelini oluşturan aerobik(oksijenli) solunum öncelikli antrenmanlar ile sağlıklı bünyelere sahip olmak, spor yapmanın beraberinde getirdiği zevk ve mutluluğu size sağlayacaktır.

Bu kategori altındaki kurs programı, suda ve karada kürek tekniğini eğitiminin yanı sıra, oksijenli solunum antrenmanlarını temel alan programlar ile sağlığınızın ve vücut fonksiyonlarınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Kurumsal Kürek (Corporate Rowing)

İşverenler! Çalışanlarınızın daha sağlıklı ve dolayısıyla daha verimli bireyler olmasını istemez misiniz? Ya da ekip ruhu gelişmiş, birlikte sorunsuz çalışabilen, takım olmanın gereklerini yerine getirebilen bir ekibe sahip olmak?

Bir kürek yarışmasında çoğu zaman saniyeler, hatta saliseler birinci ve ikinciyi belirler. Normal bir yarışma sırasında çekilen toplam (ortalama) 220 - 250 küreğin, bir ekip tarafından aynı anda, kusursuz bir zamanlamayla yapılması gerekmektedir. İşte bu yüzden Kürek Sporu beraberliğin ve birlikteliğin en önemli olduğu sporlardan birisidir.

Kurumsal Kürek programı şirketler ya da kurumlarda çalışanların birlikte yapabilecekleri, ekip olabilme yetisini kazanabilecekleri, takım olarak bir şeyler ortaya koyabilecekleri bir fırsatı sizlere sunuyor. Kürek tekniği ve temel fizyolojik özellikleri geliştirmeye yönelik olan bu programda aynı zamanda büyük tekneler (4’lü ve 8’li) ile gerçekleştirilecek antrenmanlarda beraberliğin üst düzeye taşınması hedeflenmektedir.

Gençler İçin Kürek (17 yaşından küçükler için)

“Ağaç yaşken eğilir.”

Ülkemizde, sportif başarıların kulüp ya da ulusal takımlar bazında artmaya başladığı bu günlerde, başarı öykülerinin arkasında uzun ve programlı bir çalışmanın yattığı görülmektedir. Özellikle yaygınlaşan bilgisayar ve teknolojik gereçlerin de yardımıyla, gençlerin daha az fiziksel aktivitelerde bulundukları ve spor yapmaya zaman ayırmadıkları gözlemlenmektedir. Bu gibi aktiviteler, gelişme çağında olan gençlerin uzun vadede sağlık problemler yaşamalarına sebep olabildiği gibi, aynı zamanda bir sosyalleşme aracı olan spordan uzak kalmaları neticesinde toplumdan ve diğer insanlardan uzak bir yaşam sürmelerine de ön ayak olabilmektedir.

Gençler için Kürek kursları, yukarıda sayılan olumsuzlukların önüne biraz olsun geçebilmek, gençleri daha sağlıklı ve sosyal bireyler haline getirmek için hazırlanmış olup buna ek olarak, ilerleyen zamanda, takımımızın altyapısını da oluşturmak suretiyle, hali hazırda takımımız bünyesindeki genç milli sporcularımızın yanına yenilerini de ekleme gayesini taşımaktadır.